Praha.cz

 
Po památkách
Stínadla – tajná pražská čtvrť, kterou na mapách běžných nenajdete
Noční Praha, foto Monika M. Zemanová, Praha matka měst

V Praze jsou stále ještě místa, kde se můžete ponořit do minulosti a doslova cítit historii i postavy, která tudy procházely. Jedno z takových míst je v centru Prahy a jmenuje se Stínadla. Pokud nevíte, kde leží, není se co divit, tato čtvrť totiž vznikla kdysi v knihách spisovatele Jaroslava Foglara. Za těch mnoho let se ale z imaginární čtvrti stalo místo, které začalo žít svým životem. Pojďte poznat Stínadla spolu s námi!

Celý článek...
 
Vyšehrad - průvodce historií

Pověstmi opředený Vyšehrad na skále nad Vltavou, to není jen kostel sv. Petra a Pavla, rotunda sv. Martina, Slavín a hradby. Vyšehrad kdysi býval významné hradiště, panovnické sídlo i hrad, po vypálení husity se z Vyšehradu stalo městečko a poté vojenská pevnost.

Celý článek...
 
Karlův most
KarluvMost_most_brana_ik.jpg

Karlův most je jeden z nejstarších dochovaných mostů v České republice, starší už je jen most v Písku. Karlův most spojuje čtvrtě Staré Město a Malou Stranu, měří více než 500 metrů na délku, přes 9 metrů na šířku a je vysoký 13 metrů. Má celkem 16 mostních oblouků a 15 pilířů. Stavba mostu, která začala v roce 1357, byla dokončena až roku 1402 a během uplynulých staletí byl Karlův most ohrožován rozvodněnou Vltavou nebo při vojenských akcích.

Celý článek...
 
Zahrady Pražského hradu - klenoty zahradní architektury
1406PalacZahradyHrad.jpg

Pražský hrad obklopují nádherné zahrady, které se rozdělují podle umístění na severní, západní a jižní. Jmenují se Královská zahrada, zahrada Na Baště, Rajská, Na Valech, Hartigovská a také zahrada s neobvyklým názvem Na terase jízdárny. Patří sem i areál Horního a Dolního Jeleního příkopu. Kromě zajímavé zahradní architektury a vzácných dřevin nabízejí zahrady i nádherný výhled do okolí Pražského hradu.

Celý článek...
 


Strana 1 z 4